Nejen pro měření tekutin v obalech

Co je Flascomp?


Dlouhodobá činnost v pohostinské činnosti nás dovedla k řešení neustálých problémů s měřením zbytku tekutin v obalech, a to ze dvou hlavních důvodů - nepřesnost měření a časová náročnost nejen při předávání, ale i přebírání směny, taktéž nemožnost namátkové kontroly.

Díky naší dlouholeté zkušenosti v pohostinské činnosti a z přirozené potřeby optimalizovat pracovní postupy gastro provozu vznikl výrobek Flascomp.

Současné měřící metody dostupné na trhu nevyhovovaly jak nám, tak i při namátkových kontrolách České obchodní inspekce při měření procent obsahu alkoholu u dražších tekutin, které se neprodávají na našem trhu v takovém množství jako levnější druhy. Další bližší informace o problematice dosavadních dostupných výrobků pro měření jsou podrobněji popsány níže v sekci koncepce rozvoje.


Navrhli jsme proto řešení, které tyto nedostatky odstraňuje, a to výrazným způsobem, hlavně v rychlosti, tak i  přesnosti měření.

V první fázi jsme řešili problém s odchylkami jednotlivých druhů obalů. Po zjištění, že tyto odchylky jsou minimální jsme přistoupili na vážení váhami (s tolerancí 2g) dostupnými na trhu. Dále jsme vytvořili software v PC a vážená data přenášeli ručně. Konečný výrobek je řešen jednočipovým procesorem s vážícím zařízením dle námi podaného a schváleného užitného vzoru (viz. příloha užitného vzoru).


Uvedením zařízení do provozu hostinské činnosti byly pozitivní výsledky zřetelné ihned a po zaškolení zaměstnanců dosahovaly výše až 90% časových úspor. Jednoduchostí a spolehlivostí nového zařízení pro měření množství lihovin v obalu a na něm zřetelně čitelným podsvíceným displejem byly odstraněny chyby, vznikající při měření zastaralými metodami nebo lidským faktorem na minimální hranici. Díky přesnosti zařízení je možno sledovat i nežádoucí směšování alkoholu s jinými tekutinami, také rozpoznávání pravosti tekutin, zejména vhodné ke kontrole státní správou.

Otázky a odpovědi

Jak to tady tak čtu vy jsi fakt myslíte, že to tolik ulechčí práci mým lidem.

O tom není pochyb, dle praktických zkušeností trvá změření 40 láhví cca  20 minut, zaučenému personálu méně. Navíc tím, že personál odchází dříve a přicházejí později. mají více času na odpočinek, který se projevuje na ochotě a přístupu k hostům.

1 | 2 >>

 REKLAMA

www.mok.cz 

Vyhledávání

© 2007 LIMPRO s.r.o. Telefon